• info@dreamwater.com.tr
  • Müşteri Hizmetleri: 0850 811 81 34

Müşteri Hizmetleri:

DreamWater Blog Yazıları

Yemekler İçin Neden Arıtılmış Su Kullanılmalıdır?

Yemekler için neden arıtılmış su kullanılmalıdır araştırması yapmak insan sağlığı için oldukça önemlidir. Tarım ilaçlarının üretim sektörüne dâhil olması ile sebze ve meyvelerin sofralara gelmeden önce temizlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde

vücuda direkt olarak temas eden tarım ilaçları birçok hastalığa da sebebiyet veriyor.  Her ne kadar musluk suyu ile temizlendiğini düşündüğümüz sebze ve meyveler aslında tam anlamı ile bu ilaçlardan arınmaz.

Evde doğal yöntemlerle temizlenen ürünlerin tadında da bazı değişiklikler oluşur ve bunun yanı sıra ürünlerin besin değeri de düşmektedir. Özellikle de beyaz sirke kullanılarak temizlenen ürünlerde artan sodyum miktarı birtakım sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Yemekler için arıtılmış su kullanmanın önemi de tam olarak bu noktada devreye giriyor ve ürünlerin ilk günkü tazeliğini korumasına yardımcı oluyor.  Eğer sizler de günün her saatinde sağlığınız için arıtılmış suya ulaşmak istiyorsanız, su arıtma cihazı kullanabilir, sebze ve meyvelerinizi sağlıkla temizleyebilirsiniz.

Yemeklerde Arıtılmış Su Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Yukarıda bahsi geçen bilgileri öğrenen kişilerin merak ettiği konuların başında yemeklerde arıtılmış su kullanmanın faydaları nelerdir araştırması yapıyor. İşte karşınızda yemekler için arıtılmış su kullanımının faydaları:

  • Arıtılmış su, yemeklerde kullanılan suyun içerdiği kirleticileri ve zararlı maddeleri giderir. İçme suyu arıtma sistemleri genellikle çeşitli aşamalardan geçerek suyu filtreler ve zararlı bakteri, virüs, kimyasal maddeler, ağır metaller ve diğer kirleticileri uzaklaştırır. Bu şekilde, yemeklerin hijyenik ve sağlıklı bir ortamda hazırlanması sağlanıyor,
  • Arıtılmış su, yemeklerin daha iyi bir tat ve kaliteye sahip olmasını sağlıyor. Su içinde bulunan klor gibi yabancı etken maddeler, yemeklerin tadını olumsuz etkiliyor. Arıtma işlemi de bu tür zararlı bileşenleri meyve ve sebzelerden uzaklaştırarak, yemeklerin doğal tatlarının ortaya çıkmasına olanak sağlıyor.
  • Yemek pişirme ekipmanları da arıtılmış su sayesinde daha temiz kalıyor.

Meyve ve Sebzeler Nasıl Temizlenmeli?

Meyve ve sebzeleri doğru bir şekilde temizlemek için öncelikli olarak ürünlerin üzerinde bulunan toprak arındırılır. Daha sonra da en az 60 saniye olmak kaydı ile temiz su altında ürünler iyice ovalanarak temizlenir. Kullanılan süzgeç yardımı ile de sebze ve meyveler kurumaya bırakılır.

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

En İyi Su Arıtma Cihazı

DREAMWATER
NASA Teknolojisi
Reverse Osmosis