• info@dreamwater.com.tr
  • Müşteri Hizmetleri: 0850 811 81 34

Müşteri Hizmetleri:

DreamWater Blog Yazıları

Sağlıklı Su İçmenin Cilde Faydaları!

Hayati fonksiyonların desteklenmesini sağlayan en önemli yapı taşı sudur. Sağlık için hayati öneme sahip olan su, içerisinde bulundurduğu mineral ve vitaminler sayesinde kişiye birçok fayda sağlamaktadır. Yetişkin bir insanın günlük olarak içilmesi gereken su miktarı yaklaşık olarak 2 litredir.

Özellikle de cilt yapısı için birden fazla fayda sağlayan su, özellikle de cildin nem yapısını dengeliyor ve kuruluğun önüne geçiyor. Günlük en az 2 litre olacak şekilde içilen su, cildin elastikiyet yapısını güçlendirirken erken yaşlanma belirtilerini de gözle görülecek şekilde artırıyor. Daha parlak ve temiz bir cilt yapısı oluşturmanın temeli vücudu düzgün bir şekilde beslemek ve var olan su ihtiyacını karşılamaktan geçiyor.

Eğer sizler de arıtma su hakkındaki genel bilgilere ulaşmak istiyor ve arıtılan suyun genel faydalarını öğrenmek istiyorsanız, bu yazı dizimizde aradığınız tüm sorulara cevap bulabileceksiniz.

Temiz ve Sağlıklı Suyun Faydaları

İçilen suyun temiz içerikli olması ve yapısında insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen bileşenlerin olmaması da son derece önemlidir. Özellikle de gün geçtikçe gelişen sanayileşme temiz su kaynaklarımızı tüketmekte ve devamlı olarak kirletmektedir. Bu yüzden de musluk suyu arıtma cihazı bu noktada ciddi önem arz eder. Arıtma cihazı faydaları:

  • Sudaki mikrop oranı düşer
  • Suyun sağlığa olan faydaları artar
  • Suyu kumlardan arındırır
  • Suyun içerisinde var olan zararlı bakteriler sudan ayrışır
  • Sağlık için hayati önem arz eden organlar daha düzgün çalışmaya başlar
  • Cilt sağlığı korunmaya alınır ve çeşitli cilt hastalıklarının oluşması engellenir

Yeteri Kadar Su Tüketilmezse Ne Olur?

Eğer sizler de gün içerisinde yeteri kadar su içmiyor ve az su içersek ne olur sorusuna cevap arıyorsanız öncelikli olarak sindirim sisteminiz bozulmaya başlayacağını bilmeniz gerekiyor. Bozulan sindirim sistemine ek olarak da kronik baş ağrıları, cilt problemleri, uykusuzluk sorunları, gün içerisinde devamlı olarak yorgun hissetmeye ve kan basıncın da düşüklük görülebilir.

Aynı zamanda içerisinde vücuda zararlı bakteri barındıran suların devamlı olarak içilmesi de insan sağlığını ciddi oranda tehlike altına sokar. Kısa vadede etkisini göstermeyen bu hastalıklar, belli bir süre sonunda ilk olarak böbreklere zarar verir.

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

En İyi Su Arıtma Cihazı

DREAMWATER
NASA Teknolojisi
Reverse Osmosis