• info@dreamwater.com.tr
  • Müşteri Hizmetleri: 0850 811 81 34

Müşteri Hizmetleri:

DreamWater Blog Yazıları

Vücudumuz İçin Neden Temiz Su İçmemiz Gerekir?

Su, insanların hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğu en temel kaynaklardan biridir. Sağlıklı olmak ve vücudunuzu formda tutmak için, güvenilir bir güvenli içme suyuna erişmeniz gerekir. Günümüz şartlarında temiz suya sahip olmanızı sağlamanın bir yolu su arıtma işlemidir.

Temiz içme suyuna erişim sağlığınız için çok önemlidir. Vücudunuzun yaklaşık yüzde 60’ı sudan oluşur ve haftalarca yemek yemeden sadece su içerek yaşayabiliyor iken, susuz ancak birkaç gün hayatta kalabilirsiniz.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), sağlıklı ve dinç olmak için günde en az iki litre su içilmesini önermektedir .

Vücudunuzun birçok hayati fonksiyon için suya ihtiyacı vardır. Su sizi zinde tutar, toksinleri atar, vücudunuza besin gönderir ve sindirime yardımcı olur. Dehidrasyon baş ağrısına ve konsantrasyon kaybına neden olabilir – aslında beyniniz hidrasyon durumunuzdan güçlü bir şekilde etkilenir. Üstelik su, enerji seviyenizi yükseltmek için de çok önemlidir. Bu nedenle düzenli su içmek büyük önem taşır.

Su, Besinleri Ve Atık Ürünleri Taşır

Vücudunuz, hayatta kalmak için ihtiyacınız olan tüm farklı maddeleri taşımak için büyük ölçüde suya güvenir. Hücrelere hem oksijen hem de besin maddesi taşıyan kanın %83’ü sudur. Ve atık ürünleri ve toksinleri sisteminizden çıkarmak için hem kana hem de idrara ihtiyacınız var.

Su Vücut Kimyanızı Düzenler

Vücudunuzdaki sayısız biyokimyasal reaksiyonun düzgün çalışması için suya ihtiyacı vardır. Örneğin, sinir iletişimini, kalp fonksiyonunu ve kas kasılmasını kontrol eden hücresel süreçleri düzenleyen sodyum, potasyum ve magnezyum gibi elektrolitlerin dengesini korumak için yeterli sıvı gereklidir.

Su, Normal Bir Sıcaklığın Korunmasına Yardımcı Olur

Su, vücudunuzun hassas sıcaklık kontrol mekanizmaları olan termoregülasyonda önemli bir rol oynar. Çok ısınırsanız, vücut ısıyı ter olarak serbest bırakmak için cildinize su ve tuz gönderir. Ve üşüyorsanız, kan damarlarınız sıcaklığı korumak için kasılır.

Sindirim İçin Su Çok Önemlidir

Yemek yediğinizde, sindirim suları (su içeren) yiyecekleri parçalar, böylece vücudunuz besinleri emebilir. Bir yemeğin parçası olarak yeterli su içmek, vücudunuzun yiyecekleri bağırsaklarınızdan hareket ettirmesini kolaylaştırarak kabızlık riskini azaltır.

Suyunuzun Temiz Olduğundan Emin Olun

Bunlar temiz su içmenin faydalarından sadece birkaçı. Öte yandan, kirli içme suyu ishal ve virüsler gibi çok sayıda sağlık sorununa neden olabilir. Bazı sağlık etkileri hemen kendini gösterebilir veya göstermeyebilir. Su kaynaklarına kimyasallar veya böcek ilaçları bulaşmışsa, sağlık üzerinde hemen bir etki görmeyebilirsiniz, ancak daha sonra uzun süreli kullanımlarda, kanser ve kalp hastalığı ile ilişkilendirilmiştir.

Suyunuzun temiz ve güvenli olduğundan emin olmanın bir yolu, suyunuzu evde arıtmaktır. Ev tipi bir su arıtma sistemi, içme suyundaki bakteriler, böcek ilaçları ve virüsler gibi sağlığınıza olumsuz etki edecek etkenleri ortadan kaldırarak sizin ve ailenizin doğrudan musluktan temiz suya erişimini sağlar.

Sonuç olarak. Her gün yeterince temiz su içtiğinizden emin olun. Sağlıklı yaşamak için temiz su gereklidir. Sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi yatırım Dreamwater su arıtma sistemine sahip olmaktır.  Dreamwater su arıtma sistemleri, suyu her zamankinden daha verimli bir şekilde arıtmanızı sağlayan geniş bir çözüm yelpazesine sahiptir.

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

En İyi Su Arıtma Cihazı

DREAMWATER
NASA Teknolojisi
Reverse Osmosis