• info@dreamwater.com.tr
  • Müşteri Hizmetleri: 0850 811 81 34

Müşteri Hizmetleri:

DreamWater Blog Yazıları

Suyunuzu Arıtmanın Sağlığa 6 Faydası!

Su Arıtma, kendinizin ve ailenizin yaşamlarını iyileştirmenin en basit ve sağlıklı yoludur. İşte su arıtmanın hayatınızın önemli bir parçası olmasının en büyük nedenlerinden sadece birkaçı:

Gün Boyunca Daha Fazla Enerjiye Sahip Olacaksınız

Öğle yemeğinden sonra birçok insan halsiz ve yorgun hissetme eğilimindedir. Ancak bir fincan kahve daha almak yerine bir bardak su alın.

Kahve hızlı bir destek sağlayacaktır, ancak su ise size sürekli destek sağlayabilir. Vücudunuzun susuz kalması dikkatinizin dağınık olmasına ve kendinizi gergin hissetmenize neden olabilir. Su ise etraftaki en saf enerji kaynağıdır. Vücudunuzun su kaybetmesi için yorucu egzersizler yapmanız gerektiğini düşünmeyin. Kalbinizin vücudunuza kan pompalaması kadar basit görevler bile su gerektirir.

Daha İyi Bir Yaşam İçin Daha İyi Egzersiz

Egzersiz, sağlığı iyileştirmek ve zindeliği korumak için yapılan, vücudun herhangi bir bölümünü yada tümünü iyileştirmek amacıyla planlanan, yapılandırılan ve tekrarlanan fiziksel aktivitelerdir.

Amerikan Spor Hekimiliği Koleji (ASCM)’nin verilerine göre egzersizden 2-3 saat önce 500 ml; egzersizden hemen önce ise 125-250 ml su içilmesi gerekmektedir. Egzersiz sırasında ise her 15-20 dakikada 150-300 ml su içilmesinin çok sağlıklı olacağı görüşünü bildirmiştir.

Su Cildinize Daha Sağlıklı Bir Parıltı Verebilir

Suyun, iç organlarımız kadar tenimize de yardımcı olabileceğini kim bilebilirdi? Araştırmalar, yeterince su içmenin cildinize güzel ve güçlendirilmiş bir görünüm verebileceğini gösteriyor. Su arıtma cihazlarından içtiğiniz her yudum su, ten renginizden cildinizin esnekliğine kadar her konuda yardımcı olabilir.

Su Arıtma Kilo Vermenize Yardımcı Olabilir

Tüm çılgın diyet modaları ve Crossfit çılgınlıklarından sonra, kilo vermenin hala basit ve sağlıklı bir yolu var: Su! Her yemekten yarım saat önce su içmek, kendinizi daha tok ve hızlı hissetmek için harika bir yoldur. Saniyeler veya üçte bir uzağa uzanma cazibesini korumak için tek bir bardak su bile yeterli olabilir.

Aynı şey atıştırma için de söylenebilir. Boş kalorileri boşa harcamayın, daha sağlıklı ve nemlendirici bir alternatif seçin ve vücudunuza ihtiyacı olanı verin. Ortalama olarak, yemekten önce su içenlerin öğün başına yaklaşık 75 kalori daha az tükettiği tahmin edilmektedir

Su Arıtma Süreci Zararlı Kimyasalları Ortadan Kaldırır

Su arıtma cihazı kullanmanın en büyük faydalarından biridir. . Standart belediye musluk suyunuz sayısız katkı maddesi ve gereksiz kimyasallar içerir. Suyunuzu arıtmadan, işte bardağınızda bulmayı bekleyebileceğiniz kötü şeylerden sadece birkaçı:

Florür
Arsenik
Klor

Sağlığınızı şansa bırakmayın. Su arıtma sistemleri, sizi ve ailenizi güvende tutmanın harika bir yoludur.

Temiz Su Sindirime Yardımcı Olur

Sindirim sorunları yaşıyorsanız, sorunun cevabı bir bardak su içinde bulunabilirsiniz. Biraz tuhaf gelebilir ama düşündüğünüzde mantıklı geliyor. Suyun varlığı, büyük yiyecek parçalarını parçalamaya yardımcı olabilir, böylece vücudunuz besinleri emebilir.Su, vücudunuzun gün boyunca vücudunuza yakıt sağlayan yiyecekleri parçalamasına yardımcı olur.

Siz ve Aileniz Daha İyisini Hak Ediyorsunuz!

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

En İyi Su Arıtma Cihazı

DREAMWATER
NASA Teknolojisi
Reverse Osmosis