• info@dreamwater.com.tr
  • Müşteri Hizmetleri: 0850 811 81 34

Müşteri Hizmetleri:

DreamWater Blog Yazıları

Su İçmenin Vücudumuza Faydaları!

Hepimizin bildiği gibi su içmenin vücudumuza faydaları saymakla bitmiyor. Bizler için hayati öneme sahip olan su insan vücudunda pek çok konuda aktif görev alıyor. Vücudumuzun toplamda %70’inin sudan oluştuğunu göz önünde bulundurursak

suyun ne kadar önemli olduğunu çok iyi kavrayabiliriz. Bu nedenle düzenli ve doğru miktarda su tüketmek oldukça önemli olarak karşımıza çıkıyor.

İnsan vücudu hemen hemen her faaliyetinde belli bir miktar su harcıyor. Dolayısıyla her gün hiçbir şey yapmasanız bile bir miktar su kaybettiğinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Ancak su insan vücudu tarafından üretilmiyor ve depolanmıyor. Buna bağlı olarak da her gün su tüketmek büyük önem taşıyor. Aksi takdirde istenmeyen sağlık sorunları ile karşılaşmak mümkün hale geliyor.

Su İçmenin İnsan Sağlığına Yararları

İnsan yaşamının devamlılığı için suyun oldukça önemli olduğunu biliyoruz. Vücudumuz her gün yaşamsal faaliyetlerini gerçekleştirmek için suya ihtiyaç duyuyor. Bu suyu her ne kadar yediğimiz besinler aracılığı ile bir miktar karşılıyor olsak da bunun yanı sıra her gün düzenli olarak su tüketmemiz gerekiyor. Suyun insan vücuduna pek çok faydası bulunuyor. Peki suyun faydaları neler?

  • Düzenli su içmek baş ağrılarını önlüyor.
  • Su tüketimi cildin nem dengesinin korunması açısından büyük önem taşıyor.
  • Su içmek böbrek sağlığını doğrudan etkiliyor ve böbrek fonksiyonlarının korunmasına yardımcı oluyor.
  • Ağız kuruluğunun yaşanmasını önlemek için düzenli olarak su tüketmek gerekiyor. Böylece ağız sorunlarının önüne geçebilmek mümkün hale geliyor.
  • Su tüketimi sindirim sisteminin düzenlenmesinde aktif olarak görev alıyor.
  • Düzenli olarak su içmek organ ve dokuların fonksiyonlarını doğru bir şekilde yerine getirebilmesini sağlıyor.
  • Su içmek kilo verme sürecini hızlandırıyor.
  • Su tüketmek mide sorunlarının ortaya çıkma riskini düşürüyor.

Gün İçinde Ne Kadar Su İçmek Gerekir?

İnsan vücudunda hayati görevler üstlenen su maalesef ki vücudumuzda üretilmiyor ve depolanmıyor. Bunun yanı sıra her gün yaşamsal faaliyetlerimizi yerine getirmek amacı ile vücudumuz su tüketiyor. Vücudumuz sindirim, boşaltım, terleme gibi tüm işlevleri yerine getirebilmesi için suya ihtiyaç duyuyor. Peki günde ne kadar su içmek gerekir?

Vücudumuz belirli fonksiyonları yerine getirmek için su tüketiyor. Buna bağlı olarak da her gün yaklaşık olarak 1500 ml su kaybediyor. Kaybedilen bu su miktarının yerine alınması ise önem taşıyor. Bu nedenle yetişkin bir insanın günde yaklaşık 2,5-3 litre su tüketmesi öneriliyor.

Gece Su İçmenin Bir Zararı Var Mı?

Elbette su tüketmek yaşamsal faaliyetlerimizi devam ettirmemiz için bir gereklilik. Ancak su tükettiğimiz vakitler de suyun faydalarından yararlanmak adına büyük önem taşıyor. Özellikle gece saatlerinde su tüketimine dikkat etmek gerekiyor. Vücudumuzda ortaya çıkabilecek sindirim sistemi rahatsızlıklarının önüne geçmek adına gece su içmek uzmanlar tarafından önerilmiyor.

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

En İyi Su Arıtma Cihazı

DREAMWATER
NASA Teknolojisi
Reverse Osmosis