• info@dreamwater.com.tr
  • Müşteri Hizmetleri: 0850 811 81 34

Müşteri Hizmetleri:

DreamWater Blog Yazıları

Su Arıtma Cihazı Ömrü Ne Kadar?

Su arıtma cihazı ömrü, musluğunu her açtığında sağlıklı ve temiz suya ulaşabilmenin rahatlığını yaşamak isteyen kişiler tarafından araştırılır. DreamWater gibi iyi bir su arıtma cihazı 15-20 yıl kullanılabilir. Maksimum fayda ve kullanım süresi tüketiciler gibi üreticilerin de amaçları arasında yer alır.

Ev tipi olarak üretilen su arıtma cihazlarının da diğer bütün cihazlar gibi bir kullanım ömrü bulunur. Bu ömrü uzatmak ise doğru kullanım ve düzenli bakım gibi bazı noktalara dikkat edilmesi ile mümkün olur. Cihazın ömrünü belirleyen noktalar arasında bulunduğunuz şehrin suyunun sertlik derecesi ve kireç yoğunluğu gibi noktalar yer alır. Her cihazın ömrünün uzaması için düzenli bakım yapılması yararlı olur.

Su arıtma Cihazlarının Uzun Ömürlü Olması İçin Neler Yapılabilir?

Kaliteli bir su arıtma cihazı alarak musluğunuzdan temiz aynı zamanda içimi lezzetli suyun akmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında su arıtma cihazı ömrü ne kadar şeklinde sorunuza da cihazın kalitesine ve doğru kullanıma bağlı olarak 15-20 yıl arasında bir süre kullanabilirsiniz şeklinde cevap verilebilir. Elbette her cihazda olduğu gibi su arıtma cihazlarının da ömrünün uzaması için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Cihazınızın ömrünü uzatmak için yapabilecekleriniz arasında şunlar yer alır:

  • Düzenli bakım yaptırın
  • Filtrelerini zamanı geldiğinde değiştirin
  • Su arıtma cihazını doğru kullanın
  • Filtre değişimini orijinal filtreler ile yapın
  • Arıza yapması halinde ihmal etmeyin servisle iletişime geçerek arızasının onarılmasını sağlayın

Bu adımlara dikkat ettiğinizde cihazınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Uzun Ömürlü Su Arıtma Cihazı Özellikleri

Su arıtma cihazı aldığınızda sorun yaşamadan uzun yıllar kullanmanız mümkün olabilir. Elbette bunun olması için cihazın kalitesi ön planda tutulmalıdır. Montajının yetkili servis tarafından yapılması, filtrelerin ve parça değişiminin orijinal ürünler ile yapılması cihazın ömrünü uzatır. Su arıtma cihazı markasının yaygın servis ağına sahip olması ve bir sorun olması halinde hızla çözüm getirilmesi cihazın ömrünün uzamasını sağlar. Elbette hiçbir cihazın kullanım ömrü sonsuz değildir. Bunun yanında cihazınızın ömrünü uzatmak için bakımlarını düzenli yaptırmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Su arıtma cihazının montajını yetkili servise yaptırarak sorunsuz olarak belirtilen ömrü boyunca kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

En İyi Su Arıtma Cihazı

DREAMWATER
NASA Teknolojisi
Reverse Osmosis