• info@dreamwater.com.tr
  • Müşteri Hizmetleri: 0850 811 81 34

Müşteri Hizmetleri:

DreamWater Blog Yazıları

Su Arıtma Cihazı Kullanmanız İçin 6 Neden!

İçme suyunuzu arıtmak istemenizin birçok iyi nedeni vardır. Temiz su her insan için gereklidir ve bir su arıtma sistemi kullanarak evinizdeki suyun her zaman güvenli, sürdürülebilir ve hoş olmayan tat ve kokudan arınmış olmasını sağlayabilirsiniz.

Dünya, içme suyu söz konusu olduğunda sağlık sorunları, kirleticiler, tat, çevre sorunları ve koku gibi zorluklarla da karşı karşıyadır.

İyi haber şu ki, bir ev tipi su arıtma sistemi bu zorlukların üstesinden gelmenize ve musluktan temiz içme suyu elde etmenize yardımcı olabilir. Bu yazıda içme suyunuzu neden arıtmak isteyebileceğinize dair beş neden açıklıyoruz:

Fazladan Bir Güvenlik Katmanı Ekleyin

Sanayileşmiş ülkelerin çoğunda, belediyelerin su arıtma sistemleri genellikle etkilidir. Ancak tam anlamı ile yeterli değildir. Kirlilikten kaynaklanan kirletici maddelerin, eski veya arızalı su borularından gelen kurşunun veya pestisit kullanımından kaynaklanan kalıntıların musluk suyuna girdiği olayların sayısı giderek artmaktadır. Şiddetli yağış gibi olağandışı hava koşulları bu etken kirleticilerin ve kalıntıların miktarını arttırabilir.

İstenmeyen Kirleticileri Çıkarın

Kurşun, pestisitler, bakteriler, virüsler ve daha birçok fiziksel, kimyasal, biyolojik ve radyolojik bileşikler ve maddeler suyunuzda bulunabilir. Suyunuzdaki tüm bu kalıntılarını gidermek neredeyse imkansızdır.

Sağlığınızı Koruyun

Bakteri ve virüs içeren su içmek, ciddi sağlık sorunlarına ve ishal, kolera ve dizanteri gibi hastalıklara yol açabilir. Bu tür hastalık oluşumuna neden olacak riskler yaşamak istemiyorsanız, kendinizi ve ailenizi korumanın en etkili yolu ters ozmos su arıtma cihazı kullanmaktır. Ters ozmos su arıtma cihazı için kullanılan zarların gözenek boyutu hem virüsü hem de bakterileri durduracak kadar küçük olan nanometre cinsinden ölçülür. Ek olarak, ters ozmos su arıtma cihazları, sodyum, klorür, bakır ve kurşun gibi yaygın ağır metal ve kimyasal kirleticileri de ortadan kaldırır.

Çevreyi Korumak İçin Plastiği Kesin

Dünya çapında yıllık şişelenmiş su tüketimi milyonlarla ifade edilebilir. Avrupalıların yüzde 35’i (50 milyon hane) musluk suyunu içmiyor ve şişelenmiş su kullanımı son on yılda yılda yüzde 10’dan fazla arttı. Plastik, enerji ve ulaşımın yanı sıra ekstra su kullanımı ile ilişkili kirlilik gibi maliyetler, şişelenmiş suyu içme suyu için sürdürülemez bir seçenek haline getiriyor.

Musluk suyu içmek sadece ucuz değil, aynı zamanda çevre dostudur. Avrupa Komisyonu’na göre, daha kaliteli suya erişim şişelenmiş su tüketimini% 17 oranında azaltabilir . Bir ev suyu arıtma sistemi kurarak, tüketiciler temiz içme suyuna doğrudan evlerinden çevre dostu bir şekilde erişebilirler.

Musluk Suyunuzun Tadını ve Kokusunu İyileştirin

Ferahlatıcı bir tada sahip taze ve berrak su içebilmenin ve hoş olmayan bir kokunun olmaması, sağlığınız ve yaşam kaliteniz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Musluk suyu tadıyla ilgili en yaygın şikayetlerden biri, dünya çapında kullanılan temel bir dezenfektan olan klor ile ilgilidir.Klor içildiğinde veya solunduğunda kanserojen etkiye sahiptir. Koku söz konusu olduğunda en rahatsız edici olanı hidrojen sülfürdür. Çürük yumurta gibi kokar.

Dreamwater Su Arıtma cihazı ile suyun arıtılması, yalnızca klor, bakteri ve ağır metal gibi zararlı maddelerin kaldırılmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda içme suyunuzun tadı, kokusu ve görsel görünümünü iyileştirir. Klor, toprak kalıntısı, organik ve inorganik maddelerin miktarını azaltır.

Sonuç olarak, su arıtma sağlığınıza yapılan bir yatırımdır ve damacana, pet suya ne kadar harcadığınızı azaltmanın akıllıca bir yoludur.

Su arıtma çözümü türleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

En İyi Su Arıtma Cihazı

DREAMWATER
NASA Teknolojisi
Reverse Osmosis