• info@dreamwater.com.tr
  • Müşteri Hizmetleri: 0850 811 81 34

Müşteri Hizmetleri:

DreamWater Blog Yazıları

Su Arıtma Cihazı Doğaya Nasıl Katkı Sağlar?

Uzun yıllardır yapılan araştırmalar gösteriyor ki, hayatın her alanında karşımıza çıkan plastik ürünler doğaya çok fazla zarar veriyor. Yüzyıllar boyunca doğada erimeyen bu plastik ürünler; tarımdan uzaya, sulardan topraklara kadar yaşadığımız her alanı olumsuz etkiliyor.

Temiz ve ulaşılabilir tüm kaynaklarımıza zarar veren plastik ürünler, özellikle de temel yaşam kaynağımız olan suların şişelenmesinde büyük rol oynuyor. Plastik pet şişelerin doğada çözünüp kaybolması için yaklaşık olarak 400 yıl geçmesi gerekiyor. Durum böyle olunca da plastik şişelerin doğaya verdiği zarar gün geçtikçe artıyor. Bu zararı engellemek ise düşünüldüğü kadar zor değil.

Eğer sizler de her an temiz suya ulaşmak istiyorsanız su arıtma cihazlarına sahip olabilir ve temiz suyunuzu defalarca kullanılabilir, cam şişelerde taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda bu yöntem sayesinde evden dışarı çıktığınız zamanlarda da devamlı olarak suya para vermek zorunda kalmazsınız.

Daha Az Plastikle Enerjiden Tasarruf Edin!

Sürekli olarak üretilen plastik şişeler, üretim ve tüketimi artırmaktadır. Bu durumda da kullanılan enerji miktarı devamlı olarak artış halinde oluyor. Plastik şişeler, doğaya zarar verdiği kadar insan hayatı için de tehlike arz edebiliyor.

Özellikle de kalp rahatsızlıkları, damar sorunları, diyabet, astım, kanser, migren, sperm düşüklüğü ve obezite gibi birçok rahatsızlığa sebep olan pet şişeler petrolden üretiliyor. Aynı zamanda plastik ürünlerin içinde bulunan BPA, suların kalitesini ve aromasını da bozmaktadır. Tüm bu sebepler göz önüne alındığı zamanda da devamlı olarak kullanılan pet şişe kullanımı, nefes alınan her alanda geri dönülemez problemleri beraberinde getirmektedir.

Arıtılmış Su Kullanmanın Faydaları

Pet şişe yerine devamlı olarak arıtılmış su kullanmanın genel geçer faydaları şu şekilde aktarılmaktadır;

  • Şebeke suyu yerine arıtılmış su kullanmak, bazı bölgelerde su kalitesi sorunları olan veya eski tesisatlardan kaynaklanan kirliliklerin olduğu durumlarda daha güvenli bir alternatif oluşturuyor.
  • Arıtılmış su, su kaynağında bulunabilen bazı zararlı maddelerin (örneğin ağır metaller, pestisitler, kimyasal kirleticiler) giderilmesini sağlar. Bu sayede vücudunuza zarar verebilecek bu tür maddeleri tüketmekten kaçınmış olursunuz.

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

En İyi Su Arıtma Cihazı

DREAMWATER
NASA Teknolojisi
Reverse Osmosis