• info@dreamwater.com.tr
  • Müşteri Hizmetleri: 0850 811 81 34

Müşteri Hizmetleri:

DreamWater Blog Yazıları

Neden Sebze ve Meyveler için Arıtılmış Su Kullanılmalıdır?

Arıtılmış suyun kullanımı düşünüldüğünde akıllara ilk gelen içme suyu olarak kullanımı olsa da, aslında sadece içme suyu olarak tercih sebebi olmamalıdır. Arıtılmış su, tüketmiş olduğumuz meyve ve sebzelerin yıkanmasında da büyük önem arz

etmektedir.  Market veya manavdan aldığınız meyve ve sebzeler, mutfağınıza girene kadar bir çok yere temas etmektedir. Aynı zamanda bir çok kişinin eline temas etmiş olma ihtimali de yüksektir. Bu sebeple satın aldığınız meyve ve sebzeleri aldığınzda hijyen barındırmadığını bildiğimiz için suya tutarak yıkarız. Hatta bazılarımız sirkeli suda bekleterek çözüm aramaktadır. Bu aşamada sebze ve meyveler için en iyi çözümü arıtılmış su sunar.

Sebze ve Meyveler İçin Neden Arıtılmış Su Kullanılmalı?

Musluktan akan suyun arıtılmamış olması, yıkamakta olduğunuz meyve ve sebzelerin yeni bakteri, virüs, ağır metal, klor, kireç ve benzeri maddelerle buluşması anlamına gelir. Bu yüzden çeşmeden akan filtrelenmemiş su, meyve ve sebzeler için çok sağlıklı değildir. Fakat su arıtma cihazı kullanıyorsanız meyve ve sebzeleri güvenle tüketebileceğiniz anlamına gelir. DreamWater su arıtma cihazları, barındırdığı ters osmoz filtre özelliği sayesinde suyun içerisinde bulunan bakteri, virüs, ağır metaller, klor, kireç gibi istenmeyen içerikleri filtre eder ve tam anlamıyla sudan arındırır. DreamWater su arıtma cihazı bu işlemi yaparken suyun besin değerlerini ve yararlı minerallerini korur. Böylece tüm yiyeceklerinizi temiz bir suyla yıkamış olur, yiyecekleri daha sağlıklı halde tüketmenizi sağlar.

Sebze ve Meyveleri Nasıl Yıkamalıyım?

Satın aldığınız ve yıkayarak tüketebileceğiniz yiyecekleri yıkarken özen göstermelisiniz. Bir çoğumuz yüzeysel bir yıkama yaparak besinleri tüketmekteyiz. Genellikle yapılan hata, sebzeleri daha detaylı yıkayıp, meyveleri daha yüzeysel şekilde, kısa sürede suya tutup tüketmekteyiz. Olması gereken ise, meyvelerin de sebzeler gibi daha uzun süreli yıkanmasıdır. Çilek gibi meyveleri suda bekletebilir, kavun ve karpuz gibi keserek içini tükettiğimiz meyvelerin de dışını yıkamalısınız. Sebze ve meyveleri yıkamak için fırça kullanabilir ve böylece ulaşamadığınız her noktaya ulaşmayı sağlayabilirsiniz. Sağlığınızı düşünüyorsanız meyve ve sebzelerinizi mutlaka arıtılmış su ile yıkayın.

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

En İyi Su Arıtma Cihazı

DREAMWATER
NASA Teknolojisi
Reverse Osmosis