• info@dreamwater.com.tr
  • Müşteri Hizmetleri: 0850 811 81 34

Müşteri Hizmetleri:

DreamWater Blog Yazıları

Nasa Teknolojisi Reverse Osmosis Nedir?

Ters Osmosis arıtma yöntemi, içme suyu temin etmek için geliştirilmiş ve en yaygın olarak kullanılan teknolojidir. İlk olarak NASA tarafından kullanılan reverse osmosis teknolojisi uzay kapsülünde kısıtlı alanda, atık sudan içme suyu elde etmek için geliştirilmiştir.

Patenti halen NASA’ya ait olan membran teknolojisi daha sonra Donanmalarda ve tatlı su bulunmayan adalarda deniz suyundan içme suyu elde etmek için kullanılmaya başlanmıştır. Yani bu sistem içme suyu olarak kullanmayı hayal bile edemeyeceğiniz kanalizasyon ve deniz suyunu bile saf ve sağlıklı içme suyu haline getirebilen üstün bir teknolojidir.

Geçen süreçte membran teknolojisi geliştirilmiş, şebeke suyundan içme suyu elde edecek kadar küçültülüp evlerimizde, iş yerlerimizde, eczacılık, ilaç ve gıda sanayisinde su arıtmak için kullanılmak üzere yaygınlaştırılmıştır. Reverse Osmosis sistemi, tabiatta gerçekleşen ozmos olayının yapay olarak tersine çevrilmesi şeklinde gerçekleşir. Basınçlı su, gözenekleri milimetrenin milyonda birinden daha küçük olan membran filtreden geçirilerek, ayrıştırılır. Su arıtma için kullanılan memran filtreler suda bulunan çözünmüş maddelerin %90’ından fazlası, mikro organizmalar ve zararlı maddelerin tamamı, atık su ile dışarı atılır.

Mutfağınızda tezgah üstü ve tezgah altına monte edilebilen içme suyu sistemleri, suda çözünmüş halde bulunan organik ve inorganik maddeleri, çeşitli virüs, bakteri ve mikroorganizmaları membran tekniği ile ayıran ve tam otomatik çalışan cihazlardır. Suyu hiçbir kimyasal madde katkısı olmaksızın arıtan cihazda üretilen suyun maliyeti son derece düşüktür.

Ters Osmosis teknolojisine sahip her arıtma sistemi aynı kalitede su üretemez. Sistemde kullanılan filtrenin kalitesi ile arıtılan suyun kalitesi doğru orantılıdır

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

En İyi Su Arıtma Cihazı

DREAMWATER
NASA Teknolojisi
Reverse Osmosis