• info@dreamwater.com.tr
  • Müşteri Hizmetleri: 0850 811 81 34

Müşteri Hizmetleri:

DreamWater Blog Yazıları

İçme Suyunda Bulunan Kirletici ve Zararlı Maddeler

Kirli ve pis bir suyu kimse içmek istemez. Siz ne kadar temiz su içmek isteseniz de içme suyunu kirlilikten uzak tutmak zor olabilir. Sağlığınız açısından risk oluşturmaması için, içme suyunuzun içeriğine dikkat etmelisiniz.

Herkes için güvenli içme suya ulaşmak zorlu bir görevdir. Hem doğal hem de insan yapımı birçok farklı bileşik ve madde su kaynağına girer ve suyunuzdaki bu kirletici kalıntıları gidermek zor olabilir.

İçme suyunda bulunan maddelerin çoğu düşük seviyelerde ve az zararlı olabilir. Ancak bazı durumlarda, kirli su ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir veya zararlı maddelerin seviyesi çok yüksekse su kaynaklı hastalıklara yol açabilir.

Kirleticilerin Tanımı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Güvenli İçme Suyu Yasası, “kirletici” terimini sudaki herhangi bir fiziksel, kimyasal, biyolojik veya radyolojik madde veya madde olarak tanımlar. Başka bir deyişle, kirletici, sudaki su molekülü olmayan herhangi bir şeydir.

  • Fiziksel kirleticiler öncelikle suyun fiziksel görünümünü veya diğer fiziksel özelliklerini etkiler. Fiziksel kirletici madde örnekleri, toprak veya yosun gibi organik maddelerdir.
  • Kimyasal maddeler, pestisitler, nitrojen, çamaşır suyu, tuzlar, ağır metaller, toksinler ve diğer çeşitli elementler veya bileşiklerden herhangi bir şeyi içerir. Bazı kimyasallar doğal olarak meydana gelirken bazıları ise insan yapımı kaynaklıdır.
  • Suyun biyolojik olarak kirlenmesi parazitler, bakteriler, protozoan veya virüsler gibi canlı organizmaların varlığından kaynaklanır. Ayrıca mikroplar veya mikrobiyolojik kirleticiler olarak da adlandırılırlar.
  • Radyolojik kirleticiler, bir tür radyasyon yayan kimyasal elementlerdir. Radyolojik kirleticilerin örnekleri arasında sezyum, plütonyum ve uranyum bulunur.

Sorunları Kendi Elinize Alın

Evde bir su arıtma sistemi kurarak, temiz içme suyuna her zaman doğrudan musluktan erişebileceğinizden emin olabilirsiniz. Dreamwater içme suyu arıtma sistemi, pestisitler, bakteriler, virüsler, kokular, klor ve ağır metaller gibi çok çeşitli zararlı maddeleri içme suyundan çıkarabilir ve suyunuzu temizleyebilir.

Dreamwater Tezgah Altı Reverse Osmosis Su Arıtma Sistemi ile evinizde veya ofisinizde musluktan gelen suyu arıtarak sağlıklı içme suyuna kolaylık ile ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

En İyi Su Arıtma Cihazı

DREAMWATER
NASA Teknolojisi
Reverse Osmosis