• info@dreamwater.com.tr
  • Müşteri Hizmetleri: 0850 811 81 34

Müşteri Hizmetleri:

DreamWater Blog Yazıları

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisidir?

Evine, ofisine, işyerine su arıtma cihazı almak isteyenlerin tek düşündüğü şey “En iyi su arıtma cihazı hangisi dir.  En iyi su arıtma cihazını seçmek kolay bir iş değildir.

Çünkü piyasada çok fazla  arıtıcısı markası ve modeli bulunmaktadır. İnternet üzerinde, sosyal medyada ve gazetelerde her gün birçok reklam karşımıza çıkar. Bu reklamların ana başlığı,  markalarının  size  kaliteli, sağlıklı içme suyu vermeyi garanti etmesidir. Bu da almayı düşündüğümüz su arıtma cihazı için  en iyi su arıtma cihazı hangisi konusunda hangi  daha fazla karışıklığa neden olur.

En iyi su arıtma yapan  su arıtıma cihazının seçilmesi, ailenizin, iş yeri çalışanlarınızın sağlığını  doğrudan etkileyebilir. Bu sebeble herkes sağlıklı ve kaliteli su içmenin arayışı içindedir. Kararınızı vermeden önce,  almayı düşündüğünüz  su arıtma cihazı marka ve modelleri hakkında kapsamlı bir araştırma yapın.

“En iyi su arıtma cihazı hangisi” sorusuna cevap  ararken ilk önce  kontrol etmeniz gereken temel faktörler nelerdir?

1. RO (Reverse Osmosis veya Ters Ozmoz:

Ters ozmoz, safsızlıkları ve çözünmüş katıları, gereksiz tüm safsızlıkları  yaklaşık olarak  0,0005 mikron geçirgen bir zardan geçirerek ortadan kaldıran bir teknolojidir. RO (Reverse Osmosis Ters ozmoz  teknolojisi kullanılan Arıtıcılarda, membran suda bulunan çözünmüş tuzları, mineralleri, kloraminleri, nitratları, bakterileri, patojenleri ve virüsleri ve ağır metalleri etkili bir şekilde ortadan kaldırır.

2. Ultra Violet (UV) Ve Ultra Filtrasyon (UF) Teknolojileri

UV veya ultraviyole ışınları, su kaynaklı hastalıklara neden olan mikroorganizmaları ve patojenleri ortadan kaldırır. Bununla birlikte, UV su arıtıcıları sudaki sertliği gidermez, ancak özellikle çocuklarda bir dizi rahatsızlığa neden olabilecek patojenleri ve mikropları yok etmede son derece etkilidir, çünkü çocukların bağışıklık sistemleri hala gelişmektedir.

UF su arıtma sistemi, askıda katıları ortadan kaldıran bir fiber membran kullanır. Ancak UF, bakteri veya patojenleri ortadan kaldıramaz.

3. Aktif Karbon Filtresi:

Aktif karbon filtresi, uçucu organik kimyasalların (VOC), böcek ilaçlarının ve herbisitlerin yanı sıra klor, benzen, trihalometan (THM) bileşikleri ve diğer safsızlıkların giderilmesinde son derece etkilidir.

Karbon oldukça gözeneklidir ve bu nedenle sudan bu safsızlıkları gidermede harikadır ancak çözünmüş katıları çıkarmaz ve ek arıtma sistemleriyle birlikte kullanılabilir.

suda bulunan çözünmüş tuzları, mineralleri, kloraminleri, nitratları, bakterileri, patojenleri ve virüsleri ve ağır metalleri ortadan kaldıramaz.

4. Depolama:

Yüksek  depolama kapasitesine sahip  su arıtma cihazı, elektrik kesintisinde bile güvenli ve temiz su içmenizi sağlar. en iyi su arıtma cihanızın 7-8 litrelik bir depolama kapasitesi vardır.

5. Bakım ve Satış Sonrası Servis:

En iyi su arıtma cihazını seçmeden önce, size bakım zamanı getireceği maliyetini kontrol etmek çok önemlidir. Su arıtma cihazlarının sorunsuz çalışması için 6 ila 12  ay süreleri arası düzenli bakıma ihtiyaçları vardır.  Seçeceğiniz markanın satış sonrası hizmet kalitesini ve fiyat politikasını  kontrol etmek gereklidir.

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

En İyi Su Arıtma Cihazı

DREAMWATER
NASA Teknolojisi
Reverse Osmosis