• info@dreamwater.com.tr
  • Müşteri Hizmetleri: 0850 811 81 34

Müşteri Hizmetleri:

DreamWater Blog Yazıları

DreamWater Su Arıtma Cihazı Suyu Nasıl Arıtır?

Sağlıklı bir hayat sürdürebilmek için su çok önemlidir. Su, insanların hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğu en temel kaynaklardan biridir. İnsan vücudu günlük olarak en az 2 LT suya ihtiyaç duymaktadır.

Sağlıklı olmak ve vücudunuzu formda tutmak için, güvenilir bir içme suyuna erişmeniz gerekir. Vücut için bakterilerden, mikroorganizmalardan ve ağır metallerden arındırılmış su tüketilmesi gerekmektedir.

Ülkemizde çeşme suları her ne kadar içilebilir olarak sınıflandırılsa da yapılan testler ve analizler sonucunda evimize ulaşan suların yeterince sağlıklı olmadığı kanıtlanmıştır. Çeşme suyu tüketmeyen kişiler genellikle pet şişe veya damacanalara yönelmektedir. Pet şişe ve damacanalar içeriğinde bulanan BPA maddesi ile insan sağlığını tehdit eden önemli bir etkendir. BPA, kanser başta olmak üzere pek çok sağlık sorununa yol açmaktadır.

Günümüz şartlarında temiz suya sahip olmanızı sağlamanın en iyi yolu suyu arıtma işlemidir.

Dreamwater su arıtma sistemleri olarak NASA teknolojisi olan RO Membran sistemini evlerinize taşıyarak sağlıklı su tüketmeniz için hizmet vermekteyiz.

Dreamwater su arıtma sistemleri, mevcut şebeke suyunuzu Beş farklı arıtma aşamasından geçirerek duru, taze, %100 sağlıklı ve mükemmel tada sahip bir içme suyu haline getirmektedir.

Su Nasıl Arıtılır?

1. Aşama: Suyun İçerisindeki Kum Pas ve Çamurun Temizlenmesi

Su arıtımının başladığı ilk filtredir. Filtre gözeneği 5 mikron olup suyun içerisinde bulunan Kum, Çamur ve Pas benzeri malzemeleri temizleyerek suyu daha berrak hale getirir.

 

 

 

 

2. Aşama: Suyun İçerisindeki Klor ve Organik Maddelerin Temizlenmesi

Suya kötü tat veren, kokmasına neden olan organik maddeler ve klor insan sağlığına zararlıdır ve suyu kullanılmaz hale getirir. Aktifleştirilmiş karbonun yüksek absorbsiyon özelliği sayesinde su bu kirleticilerden kolayca temizlenerek renk tat ve koku bakımından iyileştirilir.

 

 

 

3. Aşama: Suyun İçerisindeki Klor ve Organik Maddelerin Temizlenmesi

Suya kötü tat veren, kokmasına neden olan organik maddeler ve klor 2. Kez filtre edilerek fiziki ve kimyasal arıtma yapılır. Su artık bu aşamada organik maddelerden ve klordan tamamen arındırılmış renk tat ve koku bakımından iyileştirilmiştir.

 

 

 

4. Aşama: Suyun Micro biyolojik ve Kimyasal olarak Temizlenmesi

Su bu filtreye geldiğinde yarı temizlenmiş haldedir. Nasa tarafından geliştirilen bu filtre 5 angstrom (milimetrenin milyondan biri) filtre gözeneğine sahip ve yarı geçirgen özelliktedir. Suyun içinde çözünmüş halde bulunan kurşun, civa, arsenik, ağır metal, nitrat, bakır, kireç ve bakteri gibi kimyasal ve organik kirleticilerin temizlenmesini sağlar. Bu aşamada su moleküller halinde bu filtreden kolayca geçebilirken, erimiş kimyasallar ve gözle görülemeyen micro organizmalar kolayca filtre edilir.

 

 

5. Aşama: Mineral Filtresi

DreamWater Mineral Filtresi sayesinde suyunuz tanktan musluğa giderken Hindistan cevizi kabuğu ve mineral taşları ile ultra performansa sahip alkali fitreden geçerek hem kalsiyum, magnezyum soydum vb. mineraller bakımından zenginleştirilir hem de asidik halden alkali hale gelerek vücudumuzun genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olacak lezzetli su haline gelir.

Artık Suyunuzu Güvenle İçebilirsiniz.

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

En İyi Su Arıtma Cihazı

DREAMWATER
NASA Teknolojisi
Reverse Osmosis