• info@dreamwater.com.tr
  • Müşteri Hizmetleri: 0850 811 81 34

Müşteri Hizmetleri:

DreamWater Blog Yazıları

En İyi Su Arıtma Cihazı İle Tanışın! DreamWater…

En iyi su arıtma cihazı hangisi? İyi bir su arıtma cihazı hangi özelliklere sahip olmalı? Su arıtma cihazı edinmeyi planlayanlar genellikle en iyi su arıtma cihazı için araştırma yapmaktadır. Sağlıklı suya kolay bir şekilde ulaşmayı sağlayan su arıtma

cihazları, ev ve işyerlerinde sıkça tercih edilmektedir. Fakat beraberinde gelen sorular, bir çok kullanıcı tarafından merak edilir. Bu sorular arasında en fazla sorulanı ise satın alınan su arıtma cihazının size ne kadar sağlıklı ve güvenilir bir su sunduğu. Eğer siz de en iyi su arıtma cihazında hangi özellikler olmalı merak ediyorsanız rehber niteliğindeki yazımıza göz atın.

Su Arıtma Cihazı Nedir?

Ev ve işyerlerinde musluktan akan şebeke suyunu, bakteri, kum, çamur, virüs, ağır metaller, tortu, kireç ve kötü kokudan arındırır. Satın aldığınız sulardan çok daha sağlıkllı su sunar. Bu işlevin başarılı ve etkili şekilde yerine getirilmesi ise sadece kaliteli su arıtma cihazları tarafından sağlanır. Dreamwater su arıtma cihazı, patenti NASA’da olan Reverse Osmosis membran teknolojisini bünyesinde barındıran Türkiye’nin lider su arıtma cihazlarından birisidir. Reverse Osmosis teknolojisi ile basınçlı su, gözenekleri milimetrenin milyonda birinden daha küçük olan membran filtreden geçirirerek ayrıştırılır. Bu sayede size sağlıklı ve güvenilir suyu garanti eder. Reverse Osmosis Nedir? sayfasını ziyaret ederek Reverse Osmosis hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Su arıtma cihazı satın alırken fiyata bakarak değil sağlığınızı düşünerek seçim yapmalısınız. Her su arıtma cihazı, suyu başarılı şekilde arıtmaz ve güvenilir değildir. Bu aşamada su arıtma cihazı alırken dikkat edilmesi gereken kriterleri, almayı planladığınız arıtma cihazının karşılayıp karşılamadığına bakmalısınız. Peki bu kriterler nelerdir? Su arıtma cihazı alırken nelere bakmalı?

Water Quality Association Gold Seal / Altın Mühür!
Satın alma tercihinde “Altın Mühür” olarak da bilinen “WQA Gold Seal” logosuna dikkat edin. “WATER QUALITY ASSOCIATION GOLD SEAL” belgesi, ilgili su arıtma cihazının zorlu aşamalardan geçirilerek test edilmiş, birinci sınıf, endüstri standartlarını tam anlamıyla karşılamış bir ürün olduğunu garanti eder. The Water Quality Association Gold Seal, 1959 yılından günümüze kadar içme suyu konusunda ürünleri sınıflandırmakta ve bağımsız olarak sertifikalandırmakta dünyanın en güvenilir ve saygın kurumudur. Dreamwater su arıtma cihazı, The Water Quality Assoction Gold Seal programı tarafından sertifikalandırılmıştır.

NSF Onayı
Su arıtma cihazları için bir diğer önemli sertifikasyon ise NSF (National Sanitary Foundation) onayıdır. NSF Sertifikası, gıda ve su ürünlerine yönelik hijyenik koşulların sağlandığını bildiren, tüm dünyada geçerli olan sertifikkasyondur. NSF standartları, gıda, su, iç mekanlarda hava ve çevre konularında dünya genelinde tüketiciler ve üreticiler tarafından kabul edilmiş olan en saygın referanslardan biridir. Dünya Sağlık Örgütü de NSF sertifika programını işbirliği yaptığı kurumlar arasında bildirmektedir. Dreamwater su arıtma cihazı, NSF onayına sahip olma özelliği ile de sizlere sağlıklı ve güvenilir suyu sunmayı garanti eder.

Coconat Bazlı Karbon
Filtreleme ve ayrıştırma aşamasında su arıtma cihazının içerisinde yer alan karbon büyük önem arz eder. Coconut bazlı karbon kullanılması, maddelerin ayrıştırılması ve filtrelenmesini daha etkili kılar. Hindistan cevizi kabuğundan hazırlanmış olan coconut karbon, su arıtma cihazı alırken önem vermeniz gereken bir diğer detaydır. Dreamwater su arıtma cihazında %100 doğal yapıya sahip coconut bazlı karbon tercih edilmektedir.

Metal veya Paslanmaz Çelik Tank
Su arıtma cihazı alırken depolama tankının hangi malzemeden olduğuna dikkat edilmelidir. Metal veya paslanmaz çelik tanklar, suyun güvenilir bir şekilde depolanmasını sağlarken bakteri bulaşma riskini de ortadan kaldırır. Plastik ve benzeri malzeme tanklar ise bakteri tutma ve bulaştırma riskini arttırır. Dreamwater su arıtma cihazı, hava geçirmeyen, paslanmaz çelik tanklara sahiptir. Bu sayede su tankında bakteri oluşumu riski barındırmaz, %100 güvenlidir.

Garanti
Önemli detaylardan biri de cihazın garantisidir. Satın aldığınız su arıtma cihazının güvenilir markalar olması, ödediğiniz tutarın karşılığını almanızı da garanti eder. Herhangi bir arıza veya problemde garanti kapsamında olan cihazlar için firmanın yetkili servisini arayıp teknik destek isteyebilirsiniz. Dreamwater olarak sunduğumuz tüm su arıtma cihazlarımızdaki performans ve kaliteye güvenerek sizlere tam 10 yıl garanti sunuyoruz. Bu sayede uzun yıllar su arıtma cihazınız, Dreamwater markası garantisi altındadır.

Dreamwater Suyu Nasıl Arıtır?

Dreamwater, şebeke suyundaki tüm zararlı maddelerin arıtım işlemlerini doğal minerallerini yok etmeden gerçekleştirir. Şebeke suyu filtreye geldiğinde yarı temizlenmiş haldedir. Nasa tarafından geliştirilen filtre sayesinde (5 angstrom / milimetrenin milyonda biri) suyun içinde çözünmüş halde bulunan bakteri, virüs, kurşun, civa, arsenik, ağır metal, kireç, bakır, nitrat gibi kimyasal ve organik kirleticilerin arınmasın sağlar. Su, moleküler halde bu filtreden kolayca geçebilirken, erimiş kimyasallar ve gözle görülemeyen mikro organizmalar kolayca filtre edilir.

Dreamwater su arıtma cihazı ürünlerine ve özelliklerine göz atmak için tıklayın. Eğer siz de en iyi su arıtma cihazı edinmek istiyorsanız Dreamwater %100 güvenle tercih edebileceğiniz Türkiye’nin lider markalarından biridir.

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

En İyi Su Arıtma Cihazı

DREAMWATER
NASA Teknolojisi
Reverse Osmosis