• info@dreamwater.com.tr
  • Müşteri Hizmetleri: 0850 811 81 34

Müşteri Hizmetleri:

DreamWater Blog Yazıları

Arıtılmış Suyun Diyete Faydası!

İnsanlar için kilo problemi çağımızın en büyük sorunlarından birisi haline gelmiştir. Bu sorunun çözümü adına her sene farklı bir diyet popüler olmakta ve bir süre sonra yerini farklı bir diyete bırakmaktadır. Her birinin olumlu etkisi olduğu gibi insan sağlığı

açısından olumsuz etkileri de olmakta ve ilk haftaların ardından vücut yağ yakımını bırakarak, kas yakımına başlama ihtimali bulunmaktadır. Günümüzde dukan diyeti, slim fast diyeti, leblebi diyeti ve lahana çorbası diyeti gibi birçok diyet türü ortaya çıksa da en sağlıklı diyet şeklinin su ile olan diyet olduğu ortaya çıkmıştır. Bu konu üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda bilim adamlarının açıkladığı bilimsel gerçek de bu cümleleri doğrular niteliktedir.

Vücuda sabah kalkıldığından itibaren yapılacak olan su takviyesi ile insanın açlık hormonunun salgılanması engellenebilmektedir. Bunun için sabah ilk kalkıldığında 2 bardak suyun içilmesi gerekir. Daha sonra belirli bir süre geçtikten sonra da aynı şekilde 2 bardaklık su içme işlemi tekrarlanmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken asıl konu 2 bardak su içmenin ardından geçen süredir. Su içme aralığı en fazla 2 saat olmalıdır.

Midenin dolması ve beyne tokluk hormonun salgılanmasını söylemesi için 2 su bardağı su içmek yeterli olmaktadır. Salgılanan tokluk hormonu ise 2 saat sonra etkisini kaybedeceği için kısa aralıklarla vücudun su ihtiyacı giderilmelidir.

Arıtılmış Suyun Diyeti Olumlu Etkiler!
Uzman kişilerin yaptığı açıklamalar, suyun diyete doğrudan etkisi olduğu yönündedir. Fakat her yıl il sağlık müdürlüklerinin açıklamış olduğu analizlere göre içme sularının değerlerinde düşüşler meydana gelmektedir. Bu verilere göre hayati öneme sahip olan içme sularının %10’luk kısmı her sene içilmez hâle gelmektedir. Geri kalan içme sularının içerisinde ise nitrat, civa, kurşun gibi insan sağlığına zararlı olan maddelerin gereğinden fazla olduğu düşünülmektedir.

Türkiye’de her hanede rahatça suya ulaşılabilmesi bir avantajken, içme sularındaki kalitesi tartışma konusudur. Suda bulunan zararlı bakteri ve ağır metallerin uzaklaştırılması ise su arıtma cihazları ile mümkün olabilmektedirler. Su diyetinizi gerçekleştirirken, metabolizmanızın hızlanışı ile fazla yağlardan kurtulmak, aynı zamanda da damak tadınıza uygun su tüketebilmeniz için arıtma cihazlarının günümüzdeki önemi her geçen gün artmaktadır.

 Su sadece diyetiniz için etkili olmamaktadır. Aynı zamanda insan sağlığı için bir diğer etkisi de cildin genç görünmesini sağlamasıdır. Su diyetinin etkili olabilmesi için ise içilen suyun kalitesi en önemli etkendir. Sağlıklı yaşam ve diyetiniz için suyunuzu arıtma cihazlarından içmeyi unutmayınız.

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

En İyi Su Arıtma Cihazı

DREAMWATER
NASA Teknolojisi
Reverse Osmosis