• info@dreamwater.com.tr
  • Müşteri Hizmetleri: 0850 811 81 34

Müşteri Hizmetleri:

DreamWater Blog Yazıları

Arıtılmış Su, Kahvenin Tadını Güzelleştirir!

Arıtma suyu ile kahve yapımı, içeceğin lezzetini artıran önemli hususlardan biridir. 17. yüzyılın başlarından beri tüm dünya ülkelerinde en çok tüketilen içeceklerden birisi de istisnasız olarak kahvedir. Hele ki yapılan kahve taze çekilmezse ve bol köpüklüyse tadına doyum olmuyor. Gelişen teknolojilerle birlikte, kahve yapım işini artık makinelere bıraksak da hala kahve yapmak için cezve kullanımı devam ediyor.

Fakat kahve yapmanın altın kuralı sadece bol köpük değildir. Kahve yaparken temiz ve içilebilir su kullanmak da kahvenin tadını etkileyen ciddi unsurlardan birisidir. Aynı zamanda kahveyi hava geçirmeyen ve gün ışığı görmeyen yerlerde saklamak da kahve tadını etkileyen bir diğer unsur olarak biliniyor.

Eğer sizler de kahve yapmak için musluk suyu kullanıyor, fakat musluk suyunuzu her an temizlenmiş olarak kullanmak istiyorsanız, su arıtma cihazı satın alabilir ve içeceğiniz kahvenin tadına muhteşem bir dokunuş yapabilirsiniz.

Musluk Suyu Kahvenin Tadını Nasıl Etkiler?

Şebeke sularına bulunan klor oranı ister istemez kahvenin tadına ve içim kalitesine etki etmektedir.  Musluk suyu kullanılarak kahve yapmak bu sebepten ötürü hem kahvenin tadına acılık katar hem de kahve içinde partiküllerin oluşmasına sebep olur. Özellikle de Latte ve Cappuccino gibi yumuşak içime sahip olan kahve yapmak istiyorsanız kesinlikle musluk suyunda bulunan kireç oranını düşürmeli ve suyun klor oranını hesaba katmalısınız. Aynı zamanda suyun sertlik derecesi kahvenin yağ tabakasını meydana çıkarır ve kahve yüzeyinde bir yağ tabakası oluşmasına sebep olur.

Su arıtma cihazları suda bulunan bakteri oranını ve olumsuz maddeleri % 95 oranında düşürmektedir. Elde edilen saf su sayesinde de yaptığınız kahveler, mükemmel bir kalitede sizlere sunulur.

İyi Bir Kahve Yapmanın Püf Noktaları

Eğer sizler de kendinizi tam bir kahve aşığı olarak nitelendiriyorsanız, aşağıda bulunan anekdotları muhakkak uygulayarak kahve yapmanın püf noktalarını öğrenebilirsiniz;

  • İyi bir kahve yapmanın temeli kaliteli kahve çekirdekleri kullanmaktır. Taze, kavrulmuş ve öğütülmüş kahve çekirdekleri tercih etmeye özen gösterin. Mümkünse çekirdekleri taze olarak alıp, evde öğütme işlemini yapın,
  • Kahve yaparken kullanacağınız suyun kalitesi de önemlidir. Mümkünse temiz ve taze su kullanmaya çalışın. Şebeke suyu kalitesi düşükse, suyu arıtma cihazlarından veya şişelenmiş içme suyundan temin edebilirsiniz.

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

En İyi Su Arıtma Cihazı

DREAMWATER
NASA Teknolojisi
Reverse Osmosis